MKDNews.com

Мерко им забрани на вработените да пушат и да носат јадење дури трае постот за Рамазан

Мерко им забрани на вработените да пушат и да носат јадење дури трае постот за Рамазан
мај 16
21:26 2018

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко ги информирал вработените дека за време на рамазанскиот пост им е забрането во општинската зграда да внесуваат храна и пијалоци, како и дека им е забрането да пушат.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар