MKDNews.com

Манијак провалил во куќата на Ријана

Манијак провалил во куќата на Ријана
мај 15
22:36 2018

Едуардо Леон е обвинет за незаконско следење , упад на туѓ имот , вандализам и отпор при апсење.

Тој на 9 мај упаднал во домот на славната пејачка во Лос Анџелес и останал таму најмалку 12 часа.

За среќа , Ријана во тој период не била дома.

Леон  вчера е приведен под сомнение дека ја прескокнал оградата и влегол во куќата на Ријана во Холивуд .

Тој наводно поминал повеќе од 12 часа во куќата , кога бил откриен од асистентот на Ријана и потоа приведен .

Доколку биде осуден му се заканува затворска казна од најмногу шест години .

Случајот се уште се истражува од полицијата во Лос Анџелес .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар