MKDNews.com

Ќерката на Драган Бјелогрлиќ (фото)

Ќерката на Драган Бјелогрлиќ (фото)
мај 15
07:39 2018

Миа Бјелогрлиќ, ќерката на познатиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ, има 21 година и е студент на Факултет за политички науки.

Меѓутоа, по се изгледа дека паралелно и се насмевнува и кариера во светот на моделингот.

Меѓутоа, по се изгледа дека паралелно и се насмевнува и кариера во светот на моделингот.

Во кампањата на модниот бренд „Лолам“ Миа се појавува како модел рамо до рамо со сопственичката на брендот Милица Гарзичиќ, а на нивната официјална страна на Инстрагм може да се видат доста прекрасни фотографии.

За Миа велат дека е убава на мама, а кул на тато.

Интересно е дека секогаш се противела на третманот на децата на познатите родители и води едноставен живот  далеку од папараците и таблоидите.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар