MKDNews.com

Вежбајте 30 минути дневно три пати неделно и ќе се воодушевите од резултатите !(видео)

Вежбајте 30 минути дневно три пати неделно и ќе се воодушевите од резултатите !(видео)
април 16
21:03 2018

Јога е еден од омилените тренинзи на бројни луѓе ширум светот, а но и кај нас од ден на ден добива на актуелност.

Кога ќе видите како се може да ви помогне, веднаш ќе почнете да ја тренирате.
Зошто е добро да се занимавате со јога?
Затоа што го намалува стресот, го подобрува сонот, ги опушта мускулите, ве враќа во фокус и позитивно влијае на сексуалната умешност.
Што е потребно за вежбање јога?
*Волја и решителност да направите нешто добро за себе
*Три пати неделно по најмалку 30 минути, кога ќе и се посветите само на јогата
*не повеќе од два метри квадратни простор за вежбање
*простирка од било кој материјал
*удобна гардероба
*шише вода
Погледнете го видеото во кое е прикажан прв, почетен тренинг:

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар