MKDNews.com

Рита Ора во елегантно и секси издание за церемонијата во Берлин (фото)

Рита Ора во елегантно и секси издание за церемонијата во Берлин (фото)
април 16
06:50 2018

Пејачката Рита Ора остави впечаток откако се појави на црвениот тепих за доделувањето на ECHO Music Awards во Берлин.

Ора, која обично избира провокативни и разголени фустани, овој пат се обложи на елегантен, чист и многу стилски фустан, во зелено.

Скапоцени камења во иста боја беа акцентирани во фустанот, а деликатните сандали беа последниот совршен додаток.

Едноставна, но ефективна шминка, како и собрана во опашка коса ја оформија целокупната прекрасна визија на пејачката.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести