MKDNews.com

После физичкото насилство му зеде 7 милиони долари, еве што направи со парите

После физичкото насилство му зеде 7 милиони долари, еве што направи со парите
април 12
21:15 2018

Актерката Амбер Херд, која добила седум милиони долари после разводот од Џони Деп, голем дел од парите ги донирала во хуманитарни цели.

Амбер дел од парите ги донирала во Детската болница во Лос Анѓелес, што и ветила дека ќе направи штом ќе ги добие парите од холивудскиот актер со кој беше во краток брак.

Триесет и едногодишната Амбер уште во 2016 година вети дека парите ќе ги додели на две хуманитарни организации, Американ Цивил Либертис Јунион и Детската болница.

Парот официјално се разведе во јануари 2017 година, а потврдено е дека Амбер навистина парите ги донирала во хуманитарни цели, како што ветила.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести