MKDNews.com

Откажани сите концерти и настапи на „Парни Ваљак“, Аки доживеал мозочен удар

Откажани сите концерти и настапи на „Парни Ваљак“, Аки доживеал мозочен удар
април 10
21:39 2018

Легендарниот пејач на мегапопуларниот бенд „Парни Ваљак“ Аки Рахимовски преживеал благ мозочен удар.

Бендот „парни Ваљак“ на својата официјална страници на Фејсбук објави дека сите концерти и настапи на групата се откажани до оздравувањето на Аки.

„Драги наши за жал принудени сме да ги откажеме сите концерти на неопределено време. Аки Рахимовски имаше благ мозочен удар, иако сега се чувствува многу подобро, потребно е е сега малку да се забави и да се концертираме на неговата рехабилитација и опоравување. Многу сериозно ја сфаќаме својата работа и не сакаме да ве разочараме вас илјадниците кои им се радувавте на нашите претстиојни концерти, но здравјето на Аки сега е на прво место, пишува во објавата на официјалната страница на Фејсбук на Парни Ваљак.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести