MKDNews.com

Мило Ѓукановиќ повторно е избран за претседател на Црна Гора

Мило Ѓукановиќ повторно е избран за претседател на Црна Гора
април 16
06:28 2018

Со 54 проценти освоени гласови, Мило Ѓукановиќ освои нов претседателски мандат на Црна Гора.

Неговиот противкандидат Младен Бојаниќ освоил 33,5 проценти од гласовите.

 За Ѓукановиќ, кој во шест мандати беше премиер, ова е втор претседателски мандат.

На изборите учествуваа седум кандидати – Марко Милачиќ, Младен Бојаниќ, Хазбија Калач, Василије Миличковиќ, Добрило Дедеиќ, Драгиња Вуксановиќ и Мило Ѓукановиќ.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести