MKDNews.com

Ицидентот од боксот на Ферари во кој настрада механичарот (Видео)

Ицидентот од боксот на Ферари во кој настрада механичарот (Видео)
април 09
09:52 2018

На вчерашната трка во која славеше тимот на Ферари беше забележан и еден инцидент во боксот на славниот тим.

Додека Раиконен беше во боксот се случи инцидент во кој беше повреден еден од механичарите на тимот, Франческо.

Денес тимот објави дека Франческо заработил скршеница на ногата, додека Раиконен се изјасни дека не направил ништо неправилно и тргнал кога се вклучило зеленото светло.

Во продолжение погледнете ја повредата на механичарот поради која веднаш беше пренесен во најблиската болница.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар