MKDNews.com

Фитнес инструкторката со најдобар задник (фото)

Фитнес инструкторката со најдобар задник (фото)
април 19
05:59 2018

Ја нарекуваат „The Body” (Телото), а милиони ширум светот и завидуваат на задникот кој со помош на вежбите го довела до совршенство.

Мишел Левин е една од најпознатите инструкторки по фитнес, а тајната на нејзиниот изглед е во посветеноста на тренингот.

Убавата Венецуелка немала среќа кога била мала, бидејќи го изгубила својот татко, мајка и се премажила, а подоцна тие двете останале сами.

Својата среќа ја пронашла покрај шведскиот боди билдер Џими Левин и од 2010 година се во брак.


Мишел неодамна беше прогласена за највлијателна фитнес инструкторка.

На Инстаграм ја следат повеќе од 13 милиони луѓе, а таа секојдневно објавува вежби со кои можете да го извајате телото исто како неа.

„Не изгледав вака отсекогаш, мажот целосно ме промени, ослабев и изградив мускули“ – признава убавицата која само наутро јаде јаглени хидрати.


За ручек бира протеини, а попладне јаде само овошје. Во текот на денот има четири оброци и сите шест дена е многу дисциплинирана кога станува збор за исхраната.

„Недела е мој ден. Тогаш јадам што ќе посакам, пица, паста и одвај престанувам да јадам тој ден“ – искрено признала своевремено.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести