MKDNews.com

Вардар со реми против Висла ја заврши групната фаза во ЛШ

Вардар со реми против Висла ја заврши групната фаза во ЛШ
март 05
06:36 2018

Вардар директно се пласираше во четврт-финалето на лигата на шампионите, а на последниот меч од групната фаза на домашен терен ремизиравме со Висла, 31-31 (16-16).

„Црвено-црните„ има шанса и да победат, но во последните секунди ударот на капитенот Стоилов го одбрани гостинскиот голман Марчин Вичари.

Резултатот во целиот тек беше изедначен, во второто полувреме Вардар дојде до највисоки три разлика, но Висла брзо се врати. Во драматичната завршница нашиот тим водеше, противникот израмнуваше, во последните секунди Стоилов имаше зицер за победа, но слично како на Европското првенство во Хрватска го промаши.

Лука Циндриќ со седум гола беше најефикасен во составот на Вардар, Игор Карачиќ постигна шест. Кај Висла одличен беше Дуарте со десет гола од 11 шута.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести