MKDNews.com

Трансродовата Мис побара повеќе права (Видео)

Трансродовата Мис побара повеќе права (Видео)
март 12
08:52 2018

Виетнамката Нгуен Хуонг Џанг ја доби титулата за трансродова мис на светот.

Натпреварот за трансродова Мис се одржа на Тајланд ,во летувалиштето Патај ,  каде ваквите натпревари се одржуваат од 2004 година . Годинава учествуваа 26 натпреварувачки од целиот свет , од Монголија до Мексико .

Победничката на натпреварот побара повеќе права за трансродовите припадници , како и за целата ЛГБТ заедница .

Вели дека освен во шоу бизнисот и секс индустријата , припадниците на оваа заедница тешко наоѓаат постојано вработување .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести