MKDNews.com

Пријател од естрадата го ограбил Саша Поповиќ

Пријател од естрадата го ограбил Саша Поповиќ
март 10
13:02 2018

Пријателот украл сеф од куќата на директорот на Гранд продукција и часовници и накит вредни 100 000 евра.

Во сефот имало документи, а парите и хартиите од вредност Саша Попович ги чувал во сеф во банка.  Крадците со скали го прескокнале ѕидот од оградата и влегле во куќата додека Саша и сопругата биле на пат.

Го украле сефот со часовниците , накитот и документите и избегале.

Тие знаеле дури и дека тој ден и е 19- ти роденден на ќерката на  Саша , пишуваат српските медиуми.

Кражбата се случила завчера ноќта во куќата на Бежаниска коса во Бвелград.

Полицијата е во потрага по разбојниците , кои упаднале во куќата на Саша преку соседниот терен за кошарка.

Идентитетот на пријателот , кој раководел со грабежот , не се соопштува.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести