MKDNews.com

Поранешната партнерка на Хју Грант ја откри неговата добро чувана тајна

Поранешната партнерка на Хју Грант ја откри неговата добро чувана тајна
март 13
08:50 2018

Британскиот актер долго време успевал од јавноста да го сокрие фактот дека на 58 години го чека своето петто дете.

Сепак, веста за породувањето на неговата сопруга, ја откри неговата поранешна долгогодишна партнерка Елизабет Харли.

Гостувајќи во емисијата „Watch What Happens Live”, водителот Енди Коен ја запрашал Харли дали е изненадена од бројот на деца кои Хју ги има.

„Доби уште една минатата недела. Сега ги има пет. Имаше повеќе од 50 години кога ги доби сите“ – одговори актерката.

„И не си запрепастена од тоа?“ – продолжи Коен.

„Не, бидејќи тоа е прекрасен како татко. Делува навистина слатко“ – изјавила таа.

Сепак, зборувајќи за тоа како татковството влијаело на Грант како личност, Харли не покажа исто такво воодушевување.

„Откако ги доби децата, се трансформираше од многу бедна во прилично бедна личност. Го подобри тоа, бидејќи се издигна на скалилото“ – изјавила таа.

Foto: Gettyimages

Потсетуваме, неславната епизода на Грант со проститутката се случи во 1995 година, во време додека беше во врска со Елизабет Харли.

Откако неговото неверство излезе на виделина, се обидоа да ја спасат врската која траеше уште од 1987 година.

Некое време им одеше тоа од рака, но во 2000 решија да стават крај.

После 13 години врска, тие останаа во добри односи, што ги изненади многумина, а во добри односи се и денеска.

Своето петто дете Грант го доби со девојката Ана Еберстин, шведската телевизиска продуцентка, со која ги има и ќерката и синот Џон. Името на ќерката, која е родена во 2015 година се чува во тајност.

Грант ги има и ќерката Табита и синот Феликс со поранешната девојка, кинеската убавица Тинглан Хонг.

Интересно е тоа што неговата поранешна и сегашна девојка беа во исто време бремени со синовите, и тие со родија со само неколку месеци разлика.

Така Грант за само четири години доби дури четири деца.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести