MKDNews.com

„Мечка“ гласаше на изборите во Русија (видео)

„Мечка“ гласаше на изборите во Русија (видео)
март 20
07:31 2018

На претседателските избори кои вчера се одржаа во Русија, на гласањето, на гласачко место во областа Бурјатија, се појави необичен гласач – облечен во костим на мечка.

Комисијата регуларно ја легитимираше „мечката“, ја најдоа на избирачкиот список, по што ѝ дадоа лист и пенкалце за да го оствари своето право на глас.

Поради правото на „мечката“ на тајност при гласањето, не се соопштува за кого „таа“ гласала.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести