MKDNews.com

Голем пожар во Австралија , изгореа десетици куќи

Голем пожар во Австралија , изгореа десетици куќи
март 20
08:03 2018

Голем пожар беснее во југоисточниот дел на Австралија.

Жителите на слабо населениот дел на југоистокот на Австралија се евакуирани на плажите . Во огнот изгореа 70 куќи . Од вчера попладне огнот направи пустошп во малото гратче Татра и околината . Четворица жители се во болница поради задушување со чад , а еден пожарникар е повреден.

Огнот бргу се ширел поради високите температури и силниот ветар.

Ви друг голем пожар во државата Викторија горат 14 000 хектари обработливи површини , а настрадаа и стотици овци и крави

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести