MKDNews.com

Бродска несреќа во Србија , двајца загинати (видео)

Бродска несреќа во Србија , двајца загинати (видео)
март 13
22:43 2018

Товарен брод удри во чамец на Дунав во близина на Белград .

До сега се извлечени две тела од Дунав по бродската несреќа на товарниот брод ,,СВ. Никола “ со чамец. Бродот пловел под Хрватско знаме. Од Дунав вечерва биле извлечени телата на маж и жена , кои биле во чамецот .

Несреќата се случила во близина на хотелот ,,Југославија “ на 1 172 километар од пловниот пат.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести