MKDNews.com

Бебе почина по пад од зграда во Скопје

Бебе почина по пад од зграда во Скопје
март 07
08:26 2018

Едногодишно бебе почина  откако паднало низ скршен прозорец во зградата кај што живееле на улицата Архиепископ Доситеј во Скопје, неофицијално се дознава од извори во полицијата.

Според нашите информации, детето со својата баба се симнувало по скалите на зградата, но во еден момент се отргнало од неа и низ скршениот прозорец на меѓуспратот паднало на висина од 2,5 метри.

Тоа се здобило со скршеници на черепот и по операцијата во една од приватните болници им подлегнало на повредите.

Од МВР се очекува наскоро да излезат со повеќе детали за случајот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести