MKDNews.com

Жешката девојка на италијанскиот фудбалер

Жешката девојка на италијанскиот фудбалер
февруари 03
21:28 2018

Италијанскиот фудбалски репрезентативец Грацијано Пеле иако игра во далечната Кина за тимот на Шангдонг е многу присутен во европските медиуми. Една од причините за тоа секако е неговата долгогодишна девојка, манекенката Викторија Варга.

Атрактивната унгарска манекенка со право се вбројува меѓу најсексапилните девојки на фудбалерите.

Поранешниот напаѓач на премиерлигашот Саутемптон со заминувањето во Кина стана еден од најсплатените светски фудбалери, Пеле во моментов годипно заработува 16 милиони евра.

Атрактивната двојка во моментов ужива на краткиот одмор во Дубаи. Инаку интересен и и фактот што Пеле и Вики се запознале преку Фејзбук, и дека веќе на првата средба унгарската манекенка добила букет од 101 ружа.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар