MKDNews.com

Убиство или несреќен случај – последни моменти од животот на познатата манекенка (видео)

Убиство или несреќен случај – последни моменти од животот на познатата манекенка (видео)
февруари 10
08:22 2018

Мистериозната смрт на 18 – годишната Американска манекенка Ивана Смит е пред решавање.

Во јавноста се појавија снимки од безбедносните камери во котелот во Куала Лумпур , каде манекенката била на забава.
Според полициската верзија , Ивана паднала од 20 кат на зградата и загинала .
Но , според снимките се гледа дека од хотелот на раце ја изнесува маж , за кого е утврдено дека е американски трговец со криптовалути , Александар Амад Џонсон , заедно со неговата сопруга . Според полицискиот извештај , два часа подоцна паднала од балконот на покривот на соседната зграда .

Нејзиното голо тело било најдено дури попладнето по десетина часа од наводното самоубиство . Семејството ангажирало и приватен детектив , кој утврдил дека околу телото на девојката немало траги од крв , што значи дека претходно била убиена .

Облеката на манекенката не била најдена , а на нејзините раце имало траги на насилство што значи дека со некого се борела пред смртта .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести