MKDNews.com

Меси се инспирирал од Ќиро Блажевиќ за името на неродениот син ?

Меси се инспирирал од Ќиро Блажевиќ за името на неродениот син ?
февруари 08
06:28 2018

Славниот фудбалер по трет пат ќе стане татко и се реши за необично име.

Хрватските медиуми шпекулираат дека денешната објава на името на третиот син на Лео Меси е инспирирано од долгогодишниот тренер Ќиро Блажевиќ .

Фудбалерот на Барселона и неговата сопруга Антонела веќе се родители на два сина , Тиајго и Матео.

За неколку месеци се очекува да им се роди уште еден син , а денеска Меси на Твитер го откри името.

Наспроти радоста на хрватските медиуми , Шапанците сметата дека името е скратеница од првите две букви на името и презимето на Кристијано Роналдо , клупски колега на Меси .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар