MKDNews.com

Фудбалер на Виљареал врзал и претепал крадец во својата куќа

Фудбалер на Виљареал врзал и претепал крадец во својата куќа
февруари 21
06:32 2018

Дефанзивецот на Виљареал, Рубен Семедо, беше уапсен под обвинение за затворање, врзување и претепување на човек во неговиот дом во Валенсија.

Жртвата се пожалила пред весникот „Лас Провинсиас“. Самедо по инцидентот завршил во полициска станица.

Дејствијата на Семедо биле предизвикани од фактот дека тој го фатил човекот во својот дом, кој веќе зел дел од пленот кога се обидел да изврши грабеж во домот на фудбалерот на „жолтата подморница“. Затоа фудбалер сам му „пресудил“ на крадецот.

Тоа не е прв сличен случај во кој е вмешан 23-годишниот португалски репрезентативец. Во ноември тој влезе во дискотека во Валенсија со огнено оружје, а при друг инцидент, удри човек со стаклено шише по главата.

Румен Семедо премина од Виљареал во Спортинг Лисабон минатото лето за 14 милиони евра, но поради серија повреди успеа да игра во само четири натпревари за тимот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести