MKDNews.com

Босанец на 75 години шета на снег во долна облека (видео)

Босанец на 75 години шета на снег во долна облека (видео)
февруари 27
20:18 2018

Иако утрото било 14 степени под нулата, тоа не го обесхрабрило Башко Андриќ, наречен Витез, да прошета низ градот облечен само во маица и кратки панталони.

Прошетал покрај витешката продавница и ги шокирал сите присутни. Многумина  помислиле дека станува збор за болен човек, пренесува порталот Flash.ba.

Сепак, сите ги разубедил. Блашко вели дека тоа е неговиот стил на живот, без оглед на ниските температури. Тој пешачи речиси гол на студено време 10 до 15 километри дневно.

Како што вели, имунитетот во зима го стекнал кога испешачил 25 километри на температура од – 31 степен Целзиусов. Кога стигнал дома се избањал со студена вода и никогаш повеќе не почувствувал студ.

Иако многумина мислат дека не е токму, Блашко вели дека и тој мисли така за нив.

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести