MKDNews.com

Алек Болдвин преживеа тешка операција

Алек Болдвин преживеа тешка операција
февруари 09
08:27 2018

Холивудскиот актер Алек Болдвин преживеа тешка операција , додека неговата бремена сопруга на социјалните мрежи објави дека бдее над него.

Хиларија Болдвин објави дека 59 – годишниот Алек , со кого го чека четвртото дете , е успешно опериран . Тој бил на операција и му бил вграден вештачки колк. На фановите на Болдвин Хиларија им напиша дека нејзиниот сопруг се опоравува по тешката операција и дека е таа со него во болницата.

Таа го чека четвртото дете . Алек и ТВ водителката Хиларија се родители на четиригодишната Кармен , двогодишниот Рафаело и едногодишниот Леонардо .

Од бракот со Ким Бесинџер , Алек Болдвин има 21 годишна ќерка , која работи како манекенка.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар