MKDNews.com

Трагедија во Ѓорче: Пожар во стан, почина жена од задушување

Трагедија во Ѓорче: Пожар во стан, почина жена од задушување
јануари 08
20:20 2018

Една жена почина од задушување во пожар што попладнево избувна во стан во скопската населба Ѓорче Петров.

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА изјавија дека пожарот избувнал околу 16:25 часот на улицата Шидска и оти е интервенирано со пет пожарникари и две возила.

Причината за пожарот ќе се утврдува.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар