MKDNews.com

,, Се чувствувам прекрасно” – Рики Мартин по венчавката со својот партнер

,, Се чувствувам прекрасно” – Рики Мартин по венчавката со својот партнер
јануари 12
08:17 2018

Пејачот Рики Мартин тајно се венча со својот партнер Џван Јосеф.

Веста за венчавката ја открил сосем случајно . По една година од веридбата светски познатата пејачка ѕвезда се венчал тајно .

Мартин на промоцијата на ТВ серијата ,, Убиството на Џани Версаче “ , на црвениот тепих изјави дека се чувствува прекрасно и дека не може Јусеф да го опише како свој вереник .

,,Тој е мојoт сопруг . Мој маж . “ , изјавил Рики Мартин. Тој најавил и дека ќе организира голема забава за достојно да ја прослави својата љубов.

,, Ќе биде типична тридневна забава со вечера , повторена церемонија , забава и опоравување “ , изјави пејачќот за Британските таблоиди .

Рики и Џван се заедно од 2016 и заедно се грижат за 9 – годишните близнаци на Мартин , Матео и Валентино .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар