MKDNews.com

Руски бербер „шиша“ со пламен (Видео)

Руски бербер „шиша“ со пламен (Видео)
јануари 11
07:07 2018

Нов тренд на обликување на косата се шири низ светот. Еден бербер од Санкт Петербург буквално им ја пали косата на своите клиенти.

Видеото на Александар Меншиков го покажува нормалниот работен ден на овој фризер за мажи.

Додека неговите клиелни мирно и сталожено седат во берберското столче, рускиот бербер ја изложува нивната коса на отворен оган.
-Овој метод ја прави фризурата драматична не глатка. Тоа секако не е за секого, туку за оние кои веќе имале разни фризури  и сакаат да пробаат нешто ново, изјави неверојатниот бербер Мешинков.

Иако ваков вид на правење на машка фризура не е новина , сепак неговиот берберски салон во последните неколку месеци е многу популарен меѓу младината.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар