MKDNews.com

Ријана го шокира светот: Во бел фустан се појави на погребот на нејзиниот братучед (фото)

Ријана го шокира светот: Во бел фустан се појави на погребот на нејзиниот братучед (фото)
јануари 12
20:51 2018

Пејачката Ријана пролеа многу солзи за време на погребот на нејзиниот братучед Тавен Алине во Барбадос.

Тој пред извесно време беше застрелан. Меѓутоа, Ријана ги шокираше сите со нејзиниот избор на облека.

Таа избра да се појави целосно во бела боја, при што некои медиуми ја споредуваа облеката како попогодна за свадба.

Ријана положи венец во форма на срце на гробот на нејзиниот братучед.

“И минатата ноќ те чував во мои раце!”, напиша потресна порака Ријана, откако 21-годишниот братучед неодамна беше застрелан само неколку часа по заедничката прослава на Божиќ.

29-годишната пејачка сподели серија од фотографии од неа и Тавон кајсии Алејн со кои отворено застанува зад каузата против оружјето.

Алејн одел во областа на Св. Мајкл на Барбадос кога му пристапил човек кој го застрелал неколку пати.

“Одморај во мир, братучед … Не можам да поверувам дека те чував во рацете минатата ноќ”, вели ожалостената пејачка.

„Никогаш не мислев дека тоа ќе биде последен пат кога ќе ја почувствувам топлина на твоето тело, јас секогаш ќе те сакам”, додава Ријана.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар