MKDNews.com

Путин : Ким е зрел политичар , ја доби оваа рунда

Путин : Ким е зрел политичар , ја доби оваа рунда
јануари 11
22:38 2018

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Севернокорејскиот претседател е ,,паметен и зрел политичар “ .

Путин изјави дека Ким Џонг Ун е паметен и зрел и оти ја добил оваа рунда со Западот , а во врска со нуклеарната и ракетна програма на Северна Кореја.

,,Мислам дека Ким Џонг Ун ја освои оваа рунда. Тој ја заврши својата стратегиска задача – има нуклеарно оружје , има ракети со дострел од 13 000 километри , што можат да достигнат до која било точка на светот” , изјавил Рускиот претседател .

Неговата изјава доаѓа само еден ден откако властите во Вашингтон ја преименуваа улицата каде се наоѓа Руската амбасада во САД со име на неговиот жесток противник , убиениот Борис Немцов.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар