MKDNews.com

Опра во кал до колена, го загуби луксузниот дом во поплава (видео)

Опра во кал до колена, го загуби луксузниот дом во поплава (видео)
јануари 12
08:00 2018

Најмалку 17 загинати , се бараат педесетината исчезнати во поплавите што веќе три дена го пустошат југот на Калифорнија.

Бројот на жртвите во поплавите во Калифорнија достигна до 17 и с еочекува да се зголеми . Најмалку 48 лица се пријавени за исчезнати .
Поплавите ги зафатија и куќите на Холивудските ѕвезди , како Опра Винфри , која во драматично видео среде кал опишува што се случило со нејзиниот имот вреден 50 милиони долари.

Во областа Монтесито се уништени речиси сите куќи , а токму таму живеат голем број ѕвезди .

Главниот автопат е целосно уништен , целата област е без струја , додека малку надеж за оние кои не се евакуираа е воспоставувањето на железничкиот сообраќај , кој два дена беше во прекин .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар