MKDNews.com

Вистинска уметност од пржени јајца (фото)

Вистинска уметност од пржени јајца (фото)
декември 04
17:35 2017

Ширум светот јајцата се најчестите намирници на трпезариските маси кои може да се најдат за појадок.

Се подготвуваат на различни начини, се варат, пржат, пасираат, се служат како кајгана, со сланина или без неа.


Меѓутоа, спремањето јајца за појадок, сега доби сосема ново значење.


Посебно меѓу љубителите на готвењето, кои сакаат иновации во кулинарството.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар