MKDNews.com

Британскиот принц Џорџ – следна цел на терористите

Британскиот принц Џорџ – следна цел на терористите
декември 06
20:49 2017

Осомничениот терорист за нападите во Лондон , во судницата призна дека преку шифрирани пораки ги повикал џихадистите да го убијат принцот Џорџ , четиригодишниот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон .

Меѓу шифрираните пораки имало податоци за училиштето каде учи малиот принц , со порака дека ,,нема да остане мирно ниту кралското семејство “ .

На денешното судење во Лондон на Хуснаин Рашид , тој навел дека сликата на принцот со слика на исламистички војник и адреса на училиштето во шифрираната порака , е повик до исламистите за ликвидирање на принцот.

Рашид се изјаснил дека не е виновен за организирање и извршување на нападот со нож и поставена бомба во Лондон пред седиштето на Британскиот парламент.

Пред судот се појавија тројца осомничени за тероризам , а судењето продолжува на 20 декември .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар