MKDNews.com

Путин потврди: Оди по уште еден мандат

Путин потврди: Оди по уште еден мандат
декември 06
19:01 2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин потврди дека ќе се кандидира и на наредните претседателски избори кои се одржуваат во март, пренесува „АФП“.

Како што изјави, тој ќе се бори за уште еден шестгодишен мандат.

Путин и претходно најави дека наскоро ќе донесе одлука, а рече дека при одлучувањето ќе го земе во предвид нивото на јавна поддршка кое го ужива.

Путин на собирот во Москва на кои учествуваа мноштво млади луѓе, ги запраша присутните дали ја подржуваат неговата кандидатура на изборите кои ќе се одржат во март, пренесува „Ројтерс“.

„Да!“ одговорија масовно присутните, и одговорот го пропратија со громогласен аплауз.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар