MKDNews.com

Меси одбил годишна плата од 50 мил. евра од Сити

Меси одбил годишна плата од 50 мил. евра од Сити
декември 05
17:23 2017

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси одолеал на понудата од сопственикот на Манчестер Сити која изнесувала бонус од 100 милиони евра при трансферот и годишна плата од 50 милиони евра, објавија шпанските медиуми.

Меси за помала годишна плата (40 милиони евра) одлучил да остане во Барселона и да го потпише новиот договор.

Шеикот во чија сопственост е Манчестер Сити се надеваше дека на крајот од сезоната Аргентинецот како слободен играч ќе се пресели на „Етихад“, но по неколку месечно одолговлекување, Меси се сложил да стави потпис на нов договор со Каталонците.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар