MKDNews.com

Излечил дијабетис и изгубил 10 kg за само 25 дена со помош на овој сок

Излечил дијабетис и изгубил 10 kg за само 25 дена со помош на овој сок
декември 02
08:02 2017

Дијабетисот е болест која ја зафаќа и помладата и постарата популација. Нејчеста причина за оваа болест е стресот, а покрај него и неправилната исхрана. Со дебелината се зголемува и ризикот од добивање дијабетис.

Постои природен лек кој делува превентивно на дијабетисот, но добро делува и налицата кои веќе патат од него. Го регулира нивото на шеќери во крвта.

Состојки:

– една шака кељ

– 5 киви

– 1 банана

– 1 јаболка

Ставете во блендер половина литар вода и сите овие состојки, па промешајте сѐ заедно. Добиениот напиток пијте го наутро по една чаша пред појадоот, а остатокот од напитокот пијте го во текот на денот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар