MKDNews.com

Ѓоковиќ има нов тренер

Ѓоковиќ има нов тренер
декември 01
08:16 2017

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го засили својот стручен штаб откако за тренер го именуваше Чехот, Радек Степанек кој неодамна ја заврши играчката кариера.

Еден од најдобрите играчи од Чешке во историјата на тенисот ќе му се придружи на Андре Агаси, а соработката беше воспоставена на многу интересен начин, преку лајв пренос на Инстаграм.

Штепанек ќе почне да го тренира Ѓоковиќ во следните денови во Монте Карло каде Србинот се подготвува за почетокот на следната сезона и за претстојните натпреварувања по повеќемесечната пауза поради повредата на лактото.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести