MKDNews.com

Две години затвор за пејачка која провокативно јаде банана во спот (видео)

Две години затвор за пејачка која провокативно јаде банана во спот (видео)
декември 12
22:38 2017

Египетската пејачка Шима е осудена на две години затвор , поради провокативно јадење банана во видео спот.

Поп пејачката Шима била уапсена веднаш по објавувањето на музичкиот спот во кој освен банана , јаде и јаболка и колаче. За само неколку дена видеото го виделе над милион луѓе на социјалните мрежи , што дополнително ги разгневи конзервативците.

25- годишната пејачка денеска во судот се појави покриена со ниџаб , а додека ја чекала пресудата читала Куран .

Шима се извини за видеото , но тоа не беше доволно негативната кампања против неа да заврши со изрекување затворска казна.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар