MKDNews.com

Астронаути на НАСА правеа пици во вселената (видео)

Астронаути на НАСА правеа пици во вселената (видео)
декември 04
16:52 2017

Астронаутите на НАСА прв пат во историјата јавно приготвија специјалитет во вселената.

Групата од четворица  астронаути на нулта гравитација правеа пици, за кои како што соопштија, е храната која најмногу им недостасува на меѓународната вселенска станица.

Италијанскиот астронаут Паоло Несполи на Твитер напиша дека нивниот шеф ум ги набавил сите потребни состојки. Едноминутното видео што го направи Ренди Бресник е објавено на интернет и ја покажува нивната умешност во подготвување храна во несекојдневни услови.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар