MKDNews.com

Времето денес ќе биде променливо облачно

Времето денес ќе биде променливо облачно
ноември 13
08:29 2017

Денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе се од локален карактер.

Во југоисточните делови ќе има услови за поројни дождови со појава на грмежи. Ќе дува јужен ветер кој на повеќе места ќе биде засилен, особено вдолж Повардарието и источните делови.

Максималните дневни температури денеска ќе бидат во Скопје 16 Целзиусови степени, Маврово 11, Охрид 16, Битола и Кавадарци 18, Крива Паланка 14, Берово 11, Дојран 17…

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести