MKDNews.com

Русите немаат проблем што надвор е -24 степени (видео)

Русите немаат проблем што надвор е -24 степени (видео)
ноември 28
21:43 2017

Тоа што е крајот на ноември нема да ги спречи Русите весело да трчаат во костими за капење, да пливаат и да се превртуваат во снегот на минус 24 степени.

Не е тајна дека Русите добро го поднесуваат студот, а група на пливачи од Иркутск во близина на Бајкалското езеро тоа уште еднаш го докажаа.

Скоро 20 натпреварувачи учествуваа во трката на 24 ноември.

Претставникот на клубот, Андреј Бугај изјави дека овој настан има за цел да го привлече вниманието на локалните жители и да ги упати на здравиот начин на живот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар