MKDNews.com

Првата дама на Франција со овој моден трик ги “брише“ годините (фото)

Првата дама на Франција со овој моден трик ги “брише“ годините (фото)
ноември 21
19:34 2017

На Брижит Макрон и забележуваат за многу работи.

Најмногу за кратките фустани и тесните панталони.

Сепак, токму во овие модни комбинации лежи тајната на нејзината младоликост.

Брижит обожава да носи модни комбинации со потписот на брендот „Луј Витон“.

Едноставна, а истовремено впечатлив фустан со долги ракави во боја на вино е последната која ја облече во една официјална прилика, и од неа во момент направи жена со одличен стил.


За стилот немаат толку забелешки, но за преголемата слобода во секоја смисла – да.

Сепак, таа и понатаму инсистира на младоликиот стил, не се откажува од своите омилени модни комбинации.


А токму тоа е нејзиниот клучен сојузник во имиџот кој не ги открива нејзините години.

„Да се облекува како поголемиот дел од нејзините врснички, Брижит би изгледала старо. Наместо тоа, таа изгледа здраво, модерно, елегантно и секси“ – неодамна ја пофали Кели Хаш, уредничка на австралискиот „Harper’s bazaar”.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар