MKDNews.com

Претставничката на ЈАР победи на „Мис Универзум“

Претставничката на ЈАР победи на „Мис Универзум“
ноември 28
08:16 2017

Претставничката на Јужноафриканската Република, Деми-Ли Нел-Питерс, ја освои титулата „Мис универзум”, на  Гала свеченост која што годинава се одржа во Лас Вегас.

За прва придружничка на 66-то издание на овој натпревар за убавина е избрана „Мис Колумбија”, Лаура Гонзалес, а за втора – „Мис Јамајка”, Давина Бенет.

На изборот учествуваа девојки од вкупно 92 држави.

За првпат во историјата годинава на него учествуваа девојки од Камбоџа, Лаос и Непал.

Македонија немаше своја претставничка на натпреварувањето годинава.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар