MKDNews.com

Отпуштени 11 полицајци кои дежурале на 27 април

Отпуштени 11 полицајци кои дежурале на 27 април
ноември 14
08:18 2017

МВР избрка 11 полицајци – осумина од Бирото за јавна безбедност и тројца од УБК .

Тие се отпуштени поради настаните од 27 април во Собранието, велат од Министерството. Полицајците иако биле на работа кога во законодавниот дом имаше немири, тие не дејствувале за да ја спречат толпата да влезе во зградата. Од МВР додаваат дека во тек се дисциплински  постапки за уште полицајци.
Претходно на брифинг со новинарите, министерот Спасовски рече дека се супсендирани 42-ца полицајци, а против 70 се водат дисциплински постапки

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар