MKDNews.com

Нехируршкото вампирско подигнување на гради (видео)

Нехируршкото вампирско подигнување на гради (видео)
ноември 07
08:33 2017

Откако Ким Кардашијан го промовираше третманот за разубавување и подмладување на лицето, и тоа со помош на сопствената крв, многу дами се одлучија да го направат истото.

Меѓутоа, науката не се запре тука, туку овој метод го прошири.

Принципот е ист како и за подмладувањето на лице, само што се работи за подигнување и разубавување на градите. После прегледот, докторот зема крв од вена, се одвојува плазмата, која потоа се збогатува со тромбоцити во посебен апарат.

Потоа таа истата крв се вбризгува во градите, а за да не дојде до појава на модринки, на градите, кратко време се држи кеса со мраз.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести