MKDNews.com

Израелската армија изврши напад на сириски воени цел

Израелската армија изврши напад на сириски воени цел
ноември 02
11:44 2017

Израелската армија изврши голем напад на воени магацини во близина на либанско-сириската граница, јавија израелските медиуми.

Биле гаѓани постројки во индустриската зона во предградието на Хомс и оти сириските сили одговориле со ракети земја – воздух.

Либанскиот портал „Аншар“ објави за големи експлозии во близина на селото Ал-ејн ал-Џедида, на либанско-сириската граница.

Локалните жители изјавија дека израелски авиони го надлетувале подрачјето пред експлозиите.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар