MKDNews.com

Земан: Тргнете го камерманот да не го убијам (видео)

Земан: Тргнете го камерманот да не го убијам (видео)
октомври 12
07:40 2017

Чешкиот претседател Милош Земан предизвика лавина реакции , откако денеска му се закани на снимател .

Неговиот портпарол Јиржи Овчачек го правдаше испадот на претседателот со навреда кон Чешката телевизија велејќи дека снимателот сакал само да сними како се тетерави Земан .

Претседателот на Чешка со зборовите ,,Тргнете го тој камерман за да не го убиjам “ , уште еднаш ја покажа нетрпеливоста кон новинарските екипи .

Снимателот од пристојна далечина го снимал Земан во зградата на Советот на Европа во Стразбур како ја разгледува изложбата во чест на првиот претседател , Вацлав Хавел и револуцијата во 1989 – тата .

Портпаролот на Земан објасни дека претседателот се тетерави бидејќи поради шеќерната болест има заболување на нервите во нозете.

Претходно , Земан беше центар на интересот на медиумите , кога едвај одеше при изнесувањето на круната во Храдшчани , што медиумите го толкуваа како алкохолизирана состојба , а неговиот кабинет за вироза.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести