MKDNews.com

Затвореници наместо на ручек со Папата , избегале

Затвореници наместо на ручек со Папата , избегале
октомври 12
07:29 2017

Двајцата затовреници , кои биле поканети на ручек со Папата при неговата посета на Болоња , ја искористиле можноста за да избегаат .

Тие биле во рехабилитациска установа за наркомани и затвореници и биле избрани меѓу 20 затвореници за да ручаат со Папата Франциск.

Наместо на ручек , затворениците избегале во непознат правец. Италијанската полиција трага по нив .

Папата Франциск на своите патувања редовно се среќава со осуденици во земјите што ги посетува , како дел од темата за милосрдие.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести