MKDNews.com

Шакира го напушти Џерар Пике

Шакира го напушти Џерар Пике
октомври 07
08:03 2017

По шест години во врска , Шакира и Џерар Пике не се веќе заедно .

Според Шпанските медиуми , завршила врската меѓу музичката и фудбалската ѕвезда . Еден од најромантичните парови ставил точка на љубовта, се наведува во медиумите. Тие со месеци не се заедно , а неодана решиле и да се разделат .

Шакира се иселила од заедничкиот стан во Барселона .

Последен пат заедно биле видени на свадбата на Лајонел Меси .

Тие имаат два сина , Милан и Саша на возраст од 4 и 2 години .

Шакира во ноември треба да оди на четиримесечна турнеја , додека Џерар ќе почне со подготовките на неговата репрезентација за настап на Светското првенство во 2018- та .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести