MKDNews.com

Нова дисциплина – наместо со тегови , шампионот тренира со девојки (видео)

Нова дисциплина – наместо со тегови , шампионот тренира со девојки (видео)
октомври 06
08:36 2017

Чешкиот шампион во дигање тегови , Јан Михалков и атуелен првак на светот во совојата категорија , наместо да тренира со тегови , дига девојки .

Шампионот на Чешка во дигање тегови , Јан Михалков , дига девојки од по 50 килограми наместо тегови .

27- годишниот спортист верува дека ваквото тренирање ќе му помогне да ја одржи не само кондицијата , туку и да ја задржи титулата светски првак во неговата категорија.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com