MKDNews.com

Милиони вечерва останаа без Facebook и Instagram

Милиони вечерва останаа без Facebook и Instagram
октомври 12
07:42 2017

Милиони користници во светот , најмногу во САД и Европа вечерва накусо останаа без социјалните мрежи .

Социјалните мрежи паднаа вечерва , по што милиони корисници иамле само празни страници или делумно содржина од социјалните мрежи . Проблемот се јавува во последните неколку часа , што е навистина реткост .

Facebook се извини и соопшти дека се свесни за големиот проблем и работат на негово отстранување.

На Твитерџиите состојбата им била забавна , така што низ целиот свет се потсмевале со проблемите на Facebook и Instagram .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Барај Вести